ولایت در اسلام ناشی از ارزش هاست

و لا تحســبن الذین قتلــوا فی سبیل الله امـواتا بل احــیا عند ربهم یرزقــون

ولایت در اسلام ناشی از ارزش هاست

و لا تحســبن الذین قتلــوا فی سبیل الله امـواتا بل احــیا عند ربهم یرزقــون

ولایت در اسلام ناشی از ارزش هاست

سید هادی حسینی

پیوندها

۴ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

ای دولت راستگویان !!! من دلواپسم

حسن روحانی


هر وقت این تصویر را می بینم به ذهنم می رسه که اگه حسن آقای روحانی در آن روز ها می گفت که مشکلات اقتصادی ما ریشه ای است و سال ها زمان برای بازسازی آن زمان نیاز داریم، یارانه ها را حذف می کنم، وضعیت بنزین را به این صورت خواهم کرد، در مباحث هسته ای این طور عمل خواهم کرد و ... باز هم مورد انتخاب مردم جمهوری اسلامی قرار می گرفت؟؟؟

البته من آدم خیلی بدبینی نیستم و ضمنا اصلا هم احمدی نژادی نیستم قابل کتمان نیست که بین این دوستانی که کاندیدا بودند احمدی نژاد را ترجیح می دادم. منتها این حرکات اخیری که در مذاکرات هسته ای صورت گرفته داره دست های پشت پرده خیلی از افراد را برای ملت ایران رو می کند. رهبری بارها اعلام کردند که دولت صرفا در موضوعات هسته ای حق مذاکرات دارد منتها می بینیم که در موضوعات مقاومت اسلامی هم دولت دارد نظر می دهد که این موضوع ارتباطی به هیئت دولت و وزیر خارجه ما ندارد و بارها حضرت آقا فرمودند که آمریکا قابل اعتماد نیست و می بینیم در حال حاضر کاملا عهد شکنی خودشان را ثابت کرده اند و شرط پذیرفتن توافق احتمالی را بازدید از مراکز نظامی و امنیتی ایران اعلام کردند که این موضوع مشخصاً از طرف رهبری نظام اسلامی رد شده است. برای نمونه در زمانی که کشتی های نظامی و عمومی جمهوری اسلامی در تنگه باب المندب حضور داشتند وزیر خارجه ایالت متحده آمریکا با بی ادبی محض در ساعت 3 بامداد!!!! با محمد جواد ظریف تماس می گیرد و از ایران می خواهد که کشتی های خود را از این تنگه دور نماید و قول دادند که عربستان حمله های خود را به یمن متوقف نماید، نظامی های عزیز از انجام این کار امتنا ورزیدند منتها فشار دولت و شخص آقای روحانی موجب شد که بپذیرند که این عمل را انجام دهند منتها هیچ حمله ای از سمت عربستان متوقف نگردد.... دشمن بد عهد!!!!

زمانی که دشمن یکی از شروط اصلی خود را لیست دانشمندان و مصاحبه ( بازجویی ) از آنان اعلام می دارد نشان از این است که کاسه زیر نیم کاسه است و تجربه مصاحبه با دانشمندان عراقی این را نشان می دهد که تک تک این افراد در طول حضور آمریکا در عراق مورد بازداشت و ترور قرار گرفتند. در سال 1381 و زمانیکه دکتر حسن روحانی دبیر شورای امنیت ملی بودند لیست 15 نفر از دانشمندان هسته ای را به غرب دادند که ثمره این لیست ترور شهیدان علی محمدی، رضایی نژاد، احمدی روشن، شهریاری و قشقایی می باشند در زمان دکتر علی لاریجانی در دبیری شورا یک نفر از دانشمندان به غرب معرفی و مصاحبه شدند در زمان دکتر سعید جلیلی با توجه به درخواست های مکرر غرب هیچ دانشمندی جهت مصاحبه به غرب معرفی نگردید و دشمن پر رو به تعبیر رهبری لیست 23 نفره و اخیرا 15 نفره را جهت مصاحبه که زمینه ساز ترور و کشتار است به دولت معرفی کرده است و این مجموعه اقدامات دشمنان و غربی حجت را بر تمامی ایرانی تمام کرده منتها اصرار دولت بر توافق به هر قیمت را نمی فهمیم.


حسن آقا


و این کلام مضحک جناب رئیس جمهور که آّب و محیط زیست را منوط به اجرای توافق معرفی می نماید بسیار شرم آور است حتی علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در این روز ها که رابطه خوبی با دولت جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی برقرار کرده است اعلام کرده سهم تحریم ها در مشکلات اقتصادی ما 30 درصد است و بقیه به همت دستگاه ها است و حرف آخر را علامه جوادی آملی فرمودند که اقتصاد مقاومتی فرموده حضرت آقا، عرضه اجرا می خواهد. فقط یک نکته را خطاب به رئیس دولت عرض کنم که خیلی داری فضا را مبهم می کنی و سرنوشت خیلی ها که در این انقلاب عزیز تر از شما بود بسیار بد تر از دشمنان ما گردید. ما می خواهیم شما همیشه عزیز ایران اسلامی باشید.

شعر آقامون در وصف حضرت صاحب

راهبر


دل را ز بی خودی سر از خود رمیدن است
جان را هوای از قفس تن پریدن است

از بیم مرگ نیست که سرداده ام فغان
بانگ جرس زشوق به منزل رسیدن است

دستم نمی رسد که دل از سینه برکنم
باری علاج شکر گریبان دریدن است

شامم سیه تر است ز گیسوی سرکشت
خورشید من برآی که وقت دمیدن است

سوی تو ای خلاصه گلزار زندگی
مرغ نگه در آرزوی پرکشیدن است

بگرفته آب و رنگ زفیض حضور تو
هرگل دراین چمن که سزاوار دیدن است

با اهل درد شرح غم خود نمی کنم
تقدیر قصه دل من ناشنیدن است

آن را که لب به جام هوس گشت آشنا
روزی (امین) سزا لب حسرت گزیدن است


«اللهم عجل لولیک الفرج»

هنو جا شکرش باقیه ...

جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یکی از اعضای سازمان ملل متحد موظف به اجرا و پیاده‌سازی پروتکل تشریفات و آداب دیپلماتیک است. یکی از اصول ابتدایی و اساسی قواعد تشریفات و آداب دیپلماتیک در سفرهای خارجی، توجه به فرهنگ و رسوم کشور میزبان و به طور کلی طرف مقابل است؛ یعنی این یک عرف بین‌المللی است که رسوم و آداب فرهنگی کشور میزبان که ممکن است مغایرت گسترده‌ای با بافت فرهنگی فرد مدعو داشته باشد، باید توسط دیپلمات مهمان رعایت شود.

با روی کار آمدن دولت کریمه و فخیمه یازدهم و شعار توسعه سیاسی، علی الظاهر این بیماری خطرناک به سایر قوا هم کشیده شده و مسئولین ما جهت برقراری ارتباط با مسئولین و هیئت های دیپلماتیک سایر کشورها همه ارزش های دینی و فرهنگی ما زیر پا قرار می دهند و هرگز به رفتارهای نامتعارف فرهنگی و شرعی میهمانان ما عکس العملی نشان نداده و ظاهرا این مسئله برایشان کاملا عادی و معمولی شده است.

پارلمان اروپا

پارلمان اروپا 2

آخرین نمونه از این مساله عجیب و ناراحت کننده، روز گذشته و در جریان حضور جمعی از اعضای پارلمان اروپا در ایران رخ داد. پوشش بسیار عجیب نماینده پارلمان اروپا (ساپورت !!! ) در این دیدار که فارغ از دهن‌کجی و بی‌توجهی کامل به قانون حجاب در ایران، رسما یک لباس غیررسمی و راحتی محسوب می‌شود و به هیچ عنوان جایگاهی در رسوم و آداب دیپلماتیک ندارد، نگاه بسیاری از ناظرین را به خود جلب کرد. و جالب تر اینکه رئیس قوه مقننه ما که تربیت شده بیت یک مرجع تقلید دینی است و رئیس کمیسیون امنیت ملی ما کوچکترین اعتراضی به این مسئله نکردند.

شهید دست بسته

بازم با خودم میگم هنوزم جا شکرش باقیه. و حرفم به این تن خسته است که بعد از سی سال برگشته و نحوه اومدنش هم برامون درس آموز و عبــــــــــرت آموز هست، ای کاش شما بودید تا آقامون تنها نباشه که اینا فعلی ادعای عمار برای سیدمون نباشن.

این بود تدبیر و اعتدالت، نخواســـــــــــتیم

دولت تدبیر و امید از زمان تبلیغات ریاست جمهوری مدام از آشتی بین المللی صحبت می کردند و این گونه در ذهن مردم نقش دادند که بعد از روی کار آمدن و در دست گرفتن قدرت ما رابطه با ابرقدرت ها را برقرار می کنیم و تمامی تحریم های خصمانه و غیر قانونی غربی ها را از طریق مذاکره لغو خواهیم کرد و در اقدام بعدی مذاکرات را از دبیرخانه شورای امنیت ملی به وزارت خارجه منتقل کرد و الان بعد از 21 ماه مذاکرات پیوسته و طولانی در یک زمان مبهم و به شدت خطرناک قرار داریم.

جالب توجه است در طی این مدت بصورت مداوم رهبری عالی قدر به بیان نقطه نظرات و خطوط قرمز ما در این مذاکرات پرداختند تا جایی که حضرت آقا در دیدار مداحان در سالروز میلاد حضرت زهرا مانند یک دانشجوی فیزیک هسته ای به فواید دانش هسته ای برام مردم پرداختند تا در این حد سطح را پایین بیاورند و وظیفه ذاتی دولتی ها و دانشگاهی را خود به گردن گیرند تا مردم را با این فناوری آشنا کنند که چه میزان برای ما سودآور و بلکه حیاتی است. 

عراقچی در مقابل حضرت آقا

منتها مطالبی که بیشتر نظر ها را جلب می کند این است که دولت محترم و تیم مذاکره کننده به دنبال توافق با هر شرایطی با غرب هستند که خود را سردار و بزرگ دیپلماسی در تاریخ انقلاب اسلامی معرفی کنند و در طی این توافق حتی از خطوط قرمزی که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند نیز گذشتند که با واکنش های مختلفی روبرو شد. بحث بازدید های بیگانگان از مراکز نظامی، بازجویی و مصاحبه از دانشمندان هسته ای و.. بخشی از این خطوط قرمز بود که حضرت آقا در دانشگاه امام حسین (ع) فرمودند : من اجازه نمـــــــــــیدهم.  منتها ادبیات گفتاری آقای روحانی از ابتدای در اختیار گرفتن دولت بر خلاف گفته ها و فرمایشات حضت آقاست و مداوم در رسانه ها و شبکه های اجتماعی بیانات رهبری و ریاست جمهور با هم مقایسه می شود که گواه این مدعاست.

حضرت آقا و شیخ حسن

و تیم مذاکره کننده و ئیس جمهور ما این گونه شرایط را مهیا می کنند که اگر در مذاکرات شکست خوردند و نتوانستند تحریم ها را بردارند فشار این شکست را رهبری قبول کنند و بر عهده ایشان باشد. این گفته ها در حرف های عراقچی، ظریف و روحانی کاملا واضح و شفاف است. زمانی که رهبری اعلام کردند که فکت شیت مذاکره را ارائه کنند و مردم را مطلع کنند با سیاسی بازی و حرف های بچگانه و بعضا ساده لوحانه از زیر این اقدام در رفتند و خدا می داند که چه کردند که نمی خواهند مردم بدانند مردمی که بیش از 200 هزار جوان رعنای خود را به پای این انقلاب قربانی کردند که مملکتی بسازند تا زمینه ساز ظهور حضرت حجت باشد.

این چند روزه که بازار همایش ها و تجمعات " ما اجازه نمـــــــــیدهیم" در شهر های مختلف داغ است جمله خفت بار و دور از دموکراسی وزیر کشور در جمع فرمانداران که هیچ تجمعی در هیچ کجای کشور مجوز ندارد و من با آن شدیدا برخورد می کنم، ما را به یاد روز تحلیف رئیس جمهور انداخت روزی که شیخ حسن آقا که اون زمان رفتار و نامش با کلید داسی زنگ زده اش گره خورده بود اعلام کرد به خدا پناه می برم از بستن دهان منتقدان.... در حالیکه در طی این 21 ماه از هر توهینی ناروایی به منتقدان خود کوتاهی نکرد و این اقدام اخیر وزارت کشور و دولت را به هیچ وجه نیم توان پذیرفت و این را یک توهین به دلسوزان نظام مقدس اسلامی می دانیم. لازم به ذکر است بعد از تجمع ما اجازه نمیدهیم مشهد فرماندار اخراج و استاندار خراسان رضوی توبیخ شد و رئیس شورای شهر آن هم بازداشت شد. این است دموکراسی اصلاح طلبی و اعتدالی.

اجازه نمیدهم

البته ما همیشه دلمون به وجود حضرت آقا خوش است و می دونیم ناخدای کشتی انقلاب سیاس و زیرک و به مدد امام زمان مسلط بر امور است انشاء الله.